Brändi lugu

brändi lugu

Põltsamaa-ehtne ja hea!
Juba 100 aastat oleme Põltsamaal purki, pudelisse, tuubi ja pakki pistnud eestlaste lemmikmaitseid.

Teeme toitu nii, nagu sa seda ise teeksid: värskest toorainest, tervislikult ja maitsvalt. Oleme sulle toeks argipäeval, et laud saaks kaetud kiiresti ning inspiratsiooniks puhkepäevadel ja pidulaua katmisel, kui soovid midagi uut ja huvitavat.
See ongi ehtne ja hea.

Tule saa osa ajarännakust – loe, kuidas Põltsamaa Kange sinep, Kodune seljanka, Pai smuuti ja muud armastatud Põltsamaa tooted on leidnud tee tuhandete inimeste toidulauale ja erilise koha südames.

1920

Meie lugu algab rohkem kui 100 aastat tagasi kui meie eelkäija ETK Põltsamaa Tehased paneb 1920. a Põltsamaal käima tootmise.

1921

Vana õllevabrik ehitatakse ümber veinitehaseks ja algab veinitootmine. Tehase sisseseade maksab üüratud 200 000 marka ja tööd saab 7 inimest.

1926

Meie toodete maitse ja kvaliteet võidab kiiresti inimeste südamed. Ajaleht „Ühistegelised Uudised“jagab rahva kiitust.

1927

Toodangu hulka kuulus piiritus, mahlad, kamajahu, vein ja kohvi.

1930

28. mail sigurite põletamisest süttinud kohvitehasest kandus tulekahjuk peahoonesse , mille tagajärjel hävis kogu teine korrus ja tootmise seadmed. Loobuti kohvi, kama ja piirituse tootmisest ning jätkus ainult veini ja mahla tootmine.

1936

Alustati konservide tootmist. Toodangu nomeklatuuris olid konserveeritud kurgid, segasalat, maasika-, mustsõstra- ja vabarnakeedis, õuna- ja porgandimahl, keedetud ploomid, pirnid, õunalõigud ja karusmarjad siirupis jne. Valmis ka esimene eksportkaup – mustsõstra vesihoidis, mida 1939. aastal müüdi Inglismaale 35 tonni.

1941

Sõja oludes soikus tööstuslik tegevus peaaegu täielikult. Veinivarud hävitati ja suur osa sellest valgus Põltsamaa jõkke.

1961

Esimese ettevõttena Eestis  hakati toiduaineid tuubidesse pakkima.

Valmis esimene Põltsamaa kange sinep, mida nüüdseks kokku müüdud ligi 60 miljonit tuubi.

1964

Alustasime esimese tehasena maailmas kosmosetoitude valmistamist. Tuubidesse villitud mahlad, supid, pasteedid ja isegi piimaga kohv olid kõrgelt hinnatud toonaste kosmoseseiklejate poolt. 2011. aastal tulid 2 endist meie toite tarbinud kosmonauti ka isiklikult kunagise hinnatud tehasega tutvuma.

1988

Seati üles mahlapress ja alustati mahlapressimist ning õunakontsentraadi valmistamist Põltsamaal.

1991

Alustati Põltsamaa õunajoogi pakendamist uuel Tetra Paki liinil. Järgmisel aastal lisandus ka apelsinijook ja kõrrejoogid.

1993

Loodi ühisettevõttena AS Põltsamaa Felix (ETK ja AB Felix).  Alustati Felix Tomatiketšupi müüki Eestis. Tänaseks on sellest saanud Eesti armastatuim ketšup.

1996

Algas võileivakurgi tootmine Rootsi ja Soome turule.

2000

Osteti Formeer majoneesi kaubamärk ja toodi tootmine üle Põltsamaale.

2005

Uue katlamaja rajamisega vähenesid energiakulud 30% ja Põltsamaa õhk sai puhtamaks.

2006

Uue, korgiga mahlapakendamisliini käivitamine.

2007

Osteti Nordic Foods varad, uue valmistoidutehase rajamine Põltsamaale.
Suuremahulise kõrvitsatootmise algus nii koduturule kui ekspordiks Soome turule.

Pai smuutid lisandusid tooteportfelli.

2012

Avati uus kaasaegne kastmetehas, mille tulemusena tugevdati turuliidripositsiooni salatikastmete ja külmade lauakastmete segmendis. Oluliselt kasvas kastmete eksport Soome, Lätti ja Leetu.

2013

Põltsamaa 1 liitristel mahladel võeti kasutusele mugavad üheastmeliselt avatavad korgid.

Alustati Orkla Health tervisetoodete turustamisega apteegi- ja traditsioonilistes jaemüügikanalites. Lisandusid sellised tuntud brändid nagu Mölleri kalamaksaõli, Livol koguperevitamiinid, Gerimax energialisandid ja teised tugevad tervisetooted.

2015

Esimesena Eestis ja Baltimaades võeti kasutusele uudsed lihtsalt avatavad purgikaaned kõigil konserveeritud köögiviljahoidistel, kapsastel ja purgisuppidel.

2017

Orkla Grupp kolis kogu Baltikumi mahlatootmise Eestisse ning investeeris Põltsamaa mahlatehasesse ja kompetentsikeskuse rajamisse 1,5 miljonit eurot. Selle sammuga sai Põltsamaa tehasest Baltimaade kaasaegseim mahlatootja.

2018

AS Põltsamaa Felix ühines AS Kaleviga ning ühiseks ettevõtte nimeks sai Orkla Eesti AS.